Ultravioletās UV sterilizācijas lampas ūdens dezinfekcijai

 UV-3s     UV ūdens sterilizācijas iekārtu darbības princips ir balstīts uz ūdens apstarošanu ar ļoti īsa viļņa garuma (254nm) gaismas spektru. Šis spektrs ir nāvējošs maziem mikroorganismiem, baktērijām un arī vīrusiem. Gaismas iedarbībā, kuras apstarošanas ilgums ir vismaz 2 sekundes, mikroorganismos tiek sagrauta DNS struktūra, kas izjauc šūnu dabīgo attīstības un vairošanās spēju. Apstarojot ūdeni ar UV gaismu, patogēni (kaitīgās baktērijas) tiek neitralizēti, tie cilvēkam vairāk nespēj radīt infekciju un saslimšanu, jo nonākot organismā tie nespēj vairoties. Dažu dienu laikā šīs apstarotās baktērijas, vīrusi un mikroorganismi iet bojā.

     UV lampas plaši izmanto pārtikas ražošanā, kā piemēram minerālūdens pudeļu pildīšanas uzņēmumos, viesnīcās un vietās, kurās dzeramajā ūdenī ir konstatētas nelabvēlīgās baktērijas, kā piemēram - E.Coli un Legionella. 

      UV lampu darbības princips ir vienkāršs - speciāla spuldze ir ietverta kvarca stikla apvalkā, kas ir ievietots garā nerūsējošā tērauda korpusā. Ūdenim ejot no korpusa viena gala līdz otram, tas tiek apstarots ar UV gaismu. Svarīgi pareizi izvēlēties šīs iekārtas, jo vislabāko dezinfekcijas rezultātu ir iespējams iegūt ļoti lēni ūdeni laižot cauri šim korpusam. Faktiski, lai iegūtu 99,99% sterilizācijas efektivitāti ir nepieciešams ūdens plūsmu ierobežot līdz 1/4 daļai no maksimālās plūsmas. Piemēram, izvēloties lampu ar maksimālo plūsmu 2700 litri/h, ieteicamā plūsma ir tikai 675 litri/h. Bez tam, svarīgi, lai ūdens būtu dzidrs, bez peldošām koloīdām daļiņām, kā piemēram putekļiem, māliem vai smiltīm, jo uz šiem ūdenī peldošajiem piemaisījumiem esošās baktērijas var arī netikt apstarotas, kā rezultātā patogēni var nonākt dzeramā ūdens sistēmā. Svarīgi atcerēties, ka UV spuldzes nav mūžīgas, tām efektivitāte zūd ar katru dienu, tāpēc ir ieteicams tās mainīt ik pēc 9000h darba mūža. Ja ūdens sterilizācijas lampa ir pieslēgta elektrotīklam 24h diennaktī, tad lietderīgais spuldzes mūžs ir aptuveni 1 gads. Pēc gada spuldzi nepieciešams izņemt no kvarca stikla ietvara un nomainīt pret jaunu, neskatoties uz to vai tā vēl gaismu izstaro.

     Vēl populāri ir šādas lampas izmantot dīķos, baseinos un zivjaudzētavās, jo tās nogalina zaļo ūdeni, ko izraisa peldošās zaļās aļģes un arī parazītus, kas var kaitēt zivīm. Lielākajā daļā zivjaudzētavu zivju mazuļu audzēšanas tvertnēs esošais ūdens tiek apstarots ar UV gaismu, tādējādi iegūstot mazāku dabīgo atbirumu.

Piedāvājam iegādāties augstas kvalitātes nerūsējošā tērauda korpusa UV lampas par ļoti labām cenām:

 

uv-ceenas

UV-1 uv-5